Przejdź do sklepu

Moda wprost z kalifornijskiej plaży - streetwear

Jeśli choć trochę interesujesz się modą, zapewne już zetknąłeś się z określeniem streetwear. Od kilku lat można zaobserwować prawdziwy boom na ubrania i dodatki inspirowane modą uliczną. Jeszcze do niedawna nikt nie przypuszczałby, że tak zwane „high fashion” zacznie czerpać inspirację z przestrzeni publicznej. Obecnie jednak moda streetwear na dobre zagościła na salonach i z roku na rok zyskuje coraz więcej wielbicieli.

Co to jest streetwear i jakie są charakterystyczne dla niego cechy? Po czym rozpoznać kalifornijski styl ubierania się? Oto kilka faktów, które powinien znać każdy, kto lubi być na bieżąco z modowymi nowinkami!

Moda streetwear wkracza do świata high fashion!

Angielskie słówko streetwear w tłumaczeniu na polski oznacza po prostu modę uliczną. Czy zatem wszystko, co można zobaczyć na ulicach, zalicza się do mody streetwear? Oczywiście, że nie! Aby lepiej zrozumieć, co to jest streetwear, warto cofnąć się do amerykańskiej przestrzeni publicznej z lat 80. XX wieku. Ulice pełne były młodych ludzi, którzy gardzili modowymi konwenansami.

Fani muzyki hip-hop nosili ubrania, które przez otoczenie były uznawane za brzydkie, dziwne, a czasem nawet prowokujące. Hip-hopowcy wręcz lubowali się w stylizacjach oversize! Jednak nie tylko oni mieli wpływ na to, jak obecnie wygląda moda streetwear. Ogromną rolę w kształtowaniu się mody ulicznej odegrał kalifornijski styl ubierania się. Wiele osób uważa, że korzenie streetwearu sięgają do Los Angeles – miasta surferów i deskorolkarzy.

Ich ubiór zdecydowanie zwracał uwagę otoczenia – był luźny i niekonwencjonalny, a przede wszystkim wygodny. Dwie wspomniane dyscypliny sportowe nadały kierunek całej modzie streetwear. Do dzisiaj najważniejsze jest to, by stylizacje uliczne były komfortowe w użytkowaniu, nie krępujące ruchów i „na luzie”.

W znalezieniu odpowiedzi na pytanie: co to jest streetwear? może pomóc Ci marka Palm Angels dostępna w sklepie Moliera2.com. Firma rozpoczęła swoją działalność stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku. Palm Angels stworzył włoski fotograf Francesco Ragazzi, który zafascynowany kalifornijskim stylem ubierania się i klimatem Venice Beach, zapragnął przenieść amerykańską modę streetwear na wybiegi. W kolekcji oferowanej w sklepie Moliera2 nie brakuje ciekawych propozycji dla wielbicieli trendów, którzy nade wszystko cenią sobie wygodę i niespotykany komfort. Jesteś osobą, która nie boi się wyróżnić z tłumu? Chcesz wyrazić swoją radość życia i pokazać światu swą barwną osobowość? Projekty Palm Angels mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Warto zwrócić uwagę między innymi na oversizowe T-shirty z fantazyjnymi nadrukami oraz kolorowe dresy. Niezwykle ciekawą propozycją są też dresowe spodnie z kantem i lampasami – połączenie wygody z nutką elegancji. Miłośnicy bardziej stonowanych kolorów mogą natomiast postawić na marynarki i spodnie w spokojnym, beżowym odcieniu, który nigdy nie wychodzi z mody! Oczywiście kalifornijski styl ubierania się nie mógłby istnieć bez zwiewnych, delikatnych sukienek – wprost idealnych na spacer po plaży! W ofercie marki Palm Angels na stronie Moliera2.com znajdziesz śliczne sukienki midi, które przeniosą Cię wprost na Venice Beach!
Czym jeszcze odznacza się moda streetwear? Śmiało można stwierdzić, że streetwear oznacza zabawę kolorami, krojami i fasonami! Choć w ofertach streetwear’owych marek można znaleźć bardziej stonowane propozycje, zdecydowanie królują te krzykliwe i odważne. Większość osób zapytanych co to jest streetwear, zapewne wymieniłaby dresowe bluzy, luźne spodnie i sportowe buty. Rzeczywiście, moda uliczna bazuje na miękkich tkaninach i nie krępujących ruchów krojach. W końcu pierwotnie styl uliczny został wynaleziony po to, by umożliwiać uprawianie sportu. Charakterystyczne dla mody ulicznej są także kolorowe nadruki na ubraniach w postaci obrazków lub haseł nawiązujących do przestrzeni publicznej. Kalifornijski styl ubierania się obfituje także w dodatki, które nie tylko podkreślają stylizację, ale także odznaczają się funkcjonalnością. Wygodny plecak miejski, gumowe klapki, czy czapka z daszkiem to podstawowe wyposażenie każdego reprezentanta stylu ulicznego!